Spolek rodáků a přátel Zruče nad Sázavou a okolí
srdečně zve všechny členy a zájemce z řad veřejnosti na

14. výroční veřejné setkání, 

které se uskuteční

v pátek 25.11  2022 od 15 hodin

v zasedací místnosti Spolkového domu (II.patro)
ve  Zruči nad Sázavou

Program: 

  • 15,00 hod. zahájení
  • Zhodnocení činnosti do 11/2022 + plánované akce na  r.2023
  • Hospodaření spolku
  • Členská základna + placení příspěvku na r. 2022 ve výši 100,- Kč
  • Diskuse
  • Ukončení v cca 16,30 hod.
Občerstvení zajištěno. 

 

V sobotu 8. května 2021 v 10 hodin dopoledne zástupci Spolku rodáků a přátel Zruče nad Sázavou a okolí položili kytici k památníku na Malostranském náměstí. Uctěna tak byla památka zručských občanů, kteří položili životy ve 2. světové válce.

Jména na památníku připomínají oběti po atentátu na Heydricha (Jan Ruttner - místní sklenář), dále umučených za ilegální činnost a oběti holocaustu.

Ve středu 13. listopadu se uskutečnila přednáška Mgr. Jiřího Klatovského nazvaná „Hospodářské dvory rodiny Schebků ve Zruči a okolí“. Výklad pana Klatovského byl velice zajímavý, doplněný mnoha historickými snímky, původními plánky i současnými fotografiemi. 

V sobotu 18. května se sukutečnil autobusový zájezd do města Skuteč.
Rodáci a přátelé Zruče n. S. a okolí položili 8.5.2019 na Malostranském náměstí věnec k památníku obětí válek a kytici k památníčku rudoarmějců.
30. března 2019 se uskutečnila jarní členská schůze v zasedací místnosti spolkového domu.

V sobotu  9.3.2019 proběhl pod naší záštitou další ročník mistrovství ve hře ZATRE. Potěšující je, že je stoupající tendence účasti soutěžících. Letos se do hry zapojilo 17 dětí a 12 dospělých z Čech a Moravy. Spolek rodáků a přátel děkuje za podporu akce OKŠS vedeném paní Mgr. Fialovou a manažerce SD paní Černé.